O MAKOVEJ DEVE

Volám sa Lucia. Som milovníčkou dobrého čaju, makových kvetov a jemných vlnených klbiek. Mojou veľkou vášňou je tvorba ručných výrobkov.  Pod značkou Maková deva oficiálne tvorím od novembra 2019. Začala som ako väčšina matiek - na materskej dovolenke.

Žijem na Horehroní. Je to kraj plný zvykov, tradícii a remesiel. Nemohla som k nim neprivoňať. Vyrastala som medzi ľuďmi, ktorí ma ovplyvňovali. Dali mi do života veľa, veľa ma naučili. Neboli to iba ľudia čo ma ovplyvnili, ale aj príroda. Zbieram bylinky, lesné plody či iné prírodniny, z ktorých vytváram dekorácie. 

Od mala rada tvorím, skúšam nové veci. Výrobok, ktorý si sami vyrobíte má pre vás inú hodnotu. Pletenie náramkov, decoupage, vyšívanie, háčkovanie, plstenie, tkanie... Preto v mojej tvorbe nájdete mnoho rozmanitých vecí a ja verím, že každý si nájde to svoje.

Ľudia sa v dnešnej dobe opäť vracajú k prírodným materiálom a zdravému životnému štýlu. Vedia oceniť ručnú výrobu, poctivé remeslo a dávajú si záležať na výbere kvalitných materiálov. Pre človeka sú prírodné materiály prirodzené. Od nepamäti sa uchyľuje k prírode, hľadá v nej útočisko. 

Pri svojej tvorbe uprednostňujem predovšetkým prírodné materiály (vlna, bavlna, ľan) a to hlavne pre svoje pozitívne vlastnosti. Napríklad výrobky z prírodných materiálov nedráždia telo a sú príjemnejšie na dotyk.

Pri svojej práci sa snažím vytvárať čo najmenej odpadu. Zo zvyškov vlny, ktorá mi zostáva z háčkovaných čeleniek vyrábam plstené náušnice. Takto vznikol krásny set - čelenky, ku ktorým môžete doladiť rovnaké náušnice.

Maková deva vznikla z lásky k ručnej výrobe, remeslám a prírodným materiálom... Maková deva stále rastie a vyvíja sa...

Lucia