Aby ani kus vlny nevyšlo nazmar, alebo ako som začala plstiť

27.01.2020

Povedomie, nás ľudí, o ochrane prírody sa zvyšuje. Vo väčšej miere využívame prírodné či obnoviteľné materiály, snažíme sa tvoriť čo najmenej odpadu... Veľa z nás prepadlo životnému štýlu - tzv. zerowaste (život bez odpadu). 


Keď som začínala s háčkovaním, vedela som, že chcem tvoriť predovšetkým z prírodných materiálov. Ovčia vlna má v mojej tvorbe stále nenahraditeľné miesto. Nedám na ňu dopustiť. No len pri výrobe takých háčkovaných vecí sa mi pravidelne stáva, že nie všetku vlnu spotrebujem. Samozrejme, vyhodiť ju mi je ľúto.  A tak sa pekne kopí a kopí v košíku :-D No nebola by som to ja, keby som nevymyslela, čo s tými zvyškami. A viete, čo som vymyslela? No predsa plstené náušnice z ovčej vlny. Kúpila som si špeciálne ihly na plstenie a náušnicové lôžka. A začala som plstiť. Plstiť, aby ani kus vlny nevyšlo na zmar...


Plstené náušnice viete zladiť ku všetkým čelenkách a čiapkám z hrubej (chunky) ovčej vlny, ktoré pre vás rada vyrobím. Na ušiach môžete mať teda náušnice rovnakej farby i materiálu ako čiapku či čelenku na hlave. Nie je to dobrý nápad? Dámy sa potešia a ja som rada, že vlna neskončí v koši :)