MAKOVÁ DEVA

V malebnej dedinke na Horehroní, kde sa líšky schovávajú za stromami a vôňa stromov sa mieša s pestrofarebnými kvetmi lúk, vznikol môj príbeh záľuby k umeniu háčkovania... 

Volám sa Lucia, som mamou dvoch malých drobcov a spolu s manželom pomaličky zveľaďujeme náš rodinný domček. 

Popri starostlivosti o deti a domácnosť som hľadala chvíle oddychu a sebarealizácie v tvorbe ručných výrobkov. Jedného dňa som objavila kúzlo jemnej a poddajnej vlny, ktorá sa stala mojim verným spoločníkom na ceste k umeleckému sebavyjadreniu. 

Moju záľubu a nadšenie pre háčkovanie som pretavila do vlastného projektu, ktorý sa začal rodiť v novembri roku 2019. Od tej chvíle nesie moja tvorba pečať vlastnej značky - Maková deva.

Háčkovanie nie je pre mňa len umeleckým vyjadrením, je to môj "útek z reality", moja psychohygiena, ktorá ma pohlcuje do vesmíru farieb, textúr a nekonečného tvorenia. Pri háčkovaní sa otvárajú dvere do sveta, kde sa môžem vyjadriť bez slov, a kde každý vytvorený výrobok v sebe skrýva svoj vlastný príbeh. 

V háčkovaní som našla nie len prostriedok na tvorbu "krásy a materiálneho statku", ale aj cestu do hĺbky svojho vnútra. Moje diela sú viac ako len výrobky. Sú srdcom naplnené umelecké vyjadrenie, ktoré v sebe nesie kus duše čarovnej dedinky na Horehroní...

Prečo práve výrobky z prírodných materiálov?

Ľudia dnes vedia oceniť ručnú výrobu, vracajú sa k hodnotám poctivého remesla a dávajú si záležať aj na výbere kvalitných materiálov. Pre človeka sú najprirodzenejšie práve materiály prírody (vlna, bavlna, ľan). Uprednostňujem ich pri svojej tvorbe a to predovšetkým pre ich vlastnosti - nedráždia pokožku, sú príjemnejšie na dotyk, zbytočne neprehrievajú telo, pokožka môže prirodzene dýchať lebo sú vzdušné.

Značka Regionálny produkt HOREHRONIE

Od roku 2021 sa môžu niektoré moje výrobky pýšiť značkou Regionálny produkt HOREHRONIE. Je to značka kvality, ktorá sa používa na označenie produktov a služieb so zaručeným pôvodom v regióne Horehronie a ich jedinečným vzťahom k regiónu a prírode.

Maková deva vznikla z lásky k ručnej výrobe, remeslám a prírode... Maková deva stále rastie a vyvíja sa...

Lucia